هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » مدل لباس » مزون لباس عروس و نکاتی برای انتخاب بهتر یک مزون
مزون لباس عروس و نکاتی برای انتخاب بهتر یک مزون

مزون لباس عروس و نکاتی برای انتخاب بهتر یک مزون

چگونه مزون لباس عروس مناسبی را انتخاب کنیم

مزون در آینه ی معنا

مزون:این لغت در زبان فرانسوی ریشه دارد و در لغت نامه ها به معنی خانه آمده است. در اصطلاح فارسی، تداعی کننده ی خیاط خانه می باشد.

امروزه مزون اغلب به مکانی اتلاق می شود که در آنجا لباس های مجلسی، لباس نامزدی، لباس شب و لباس عروس را برای فروش عرضه می کنند.

 

مزون-لباس-عروس-۱

More مزون لباس عروس images

 

تاریخچه مزون ها

در دهه های گذشته اغلب بانوان برای برای تهیه ی لباس های مجلسی، یا به اصطلاح عامیانه پلوخوری، به خیاط های آشنایی مراجعه می کردند که اغلب در محله ی خودشان زندگی می کردند و در همان محل زندگی شان به کار خیاطی هم، اشتغال داشتند.

چنین خیاط هایی برای هر مشتری خود یک نوع لباس خاص را پیشنهاد می دادند، اغلب مشتری ها وسواسی نبودند؛ بنابراین جنس و طرح و رنگ پارچه خیلی ساده انتخاب می شد و با یک مدل ساده و با چند تغییر جزئی می شد چندین دست لباس تهیه کرد. در بیشتر مواقع هم مشتری از نوع کار خیاط های قدیمی رضایت داشتند.

چون با توجه به مشغله های زنان آن دوره، زمان و صرفه جویی در وقت عنصر مهم و ارزشمندی بوده و نزدیکی خیاط خانه به محل زندگی اولویت نخست هر کس محسوب می شده است.

بر خلاف جامعه ی شبه مدرن امروزی که اغلب زنان جوان برای تهیه ی لباس از پایین تا بالای شهر را به دنبال مزون مورد دلخواه خود طی می کنند و بعد مسافت کمترین اهمیت را در این انتخاب ندارد.

در سالهای اخیر با گسترش مراکز تولید و عرضه ی پوشاک، تنوع گسترده ای در جنس و رنگ و طرح ایجاد شده است و همین امر مشتری ها را طالب پیروی از جدید ترین مد لباس کرده است.

در چنین شرایطی بود که دیگر خیاط های قدیمی و سنتی قادر نبودند احتیاجات نسل جدید را برآورده سازند. مدلهای عرضه شده در شبکه های تلویزیونی، ژورنال ها و فروشگاه های سطح شهر، نیازهای جدیدی را برای مردم تعریف می کرد. و همین نیازهای جدید راه را بر آغاز کار مزون ها هموار کرد.

 

مزون-لباس-عروس-۳

 بهترین مزون لباس عروس است که عکس لباس های ژورنال و لباسهای دوخت و مزون لباس …

 

کارکردهای مزون

اغلب مزون ها برای تهیه ی لباس تنوع گسترده ای دارند. لباس ها بر اساس آخرین متد های روز جهان تولید می شوند و سلیقه ی فراگیر مشتریان سخت پسند را نیز به خوبی پوشش می دهند. امروزه در کنار وظیفه ی سنتی دوخت لباس، مزون ها به کارهای جانبی دیگری نیز روی آورده اند. کرایه دادن لباس های ویژه ی عروسی و نامزدی از کارهای جدیدی است که در چند سال اخیر شاهد آن هستیم.

برای آن دسته از مشتریانی که مشکل پسند هستند و مدل های موجود در مزون ها را نمی پسندند، اغلب توصیه می شود که دست به کار شوند و با یک طراحی ساده، لباسی را که مد نظرشان است سفارش دهند، تا لباس بر اساس نظر و خواست خودشان آماده و تحویل داده شود. البته باید این نکته را نیز مد نظر قرار داد که، برای سفارش دوخت یک لباس، باید در یک فاصله ی زمانی مناسب اقدام کرد.

لذا اگر برای یک مهمانی خاص و یا عروسی در زمان مشخص نیاز به سفارش لباس دارید، حداقل یک ماه زودتر از تاریخ مراسم، لباس دلخواه تان را سفارش دهید؛ تا استرس و فشار عصبی، مانع از سرسری گرفتن کار نشود و نتیجه ی نهایی باب میل خودتان از کار در بیاید.

به دلیل اینکه لباس های حاضری و از پیش دوخته شده بر اساس سایز های استاندارد و نرمال تهیه می شوند؛ آن دسته از بانوان که اندام نرمال و استانداردی ندارند، به این معنا که بالاتنه و پایین تنه شان با هم تناسب ندارند؛ ن

 

نمی توانند از یک سایز واحد برای یک لباس کامل استفاده کنند. لذا مجبور هستند سایز بالاتنه را متفاوت و در اغلب اوقات کوچکتر از سایز لباس برای نیمه پایینی بدن تهیه کنند. برای چنین افرادی سفارش دوخت لباس منطقی تر به نظر می رسد.

 

مزون-لباس-عروس-۴

مزون لباس عروس دارای کلکسیون عکس بهترین و جدیدترین انواع لباس عروس ، مجلسی و شب و …

 

خرید یا کرایه؟!

امروزه روال کاری اغلب مزون ها، آماده سازی لباس های عروسی و لباس های نامزدی است. چرا که بازار فروش خوبی دارد و سود نسبتا خوبی از این راه حاصل می شود. هر ازدواجی که صورت می گیرد مطمئنا عروس خانم به لباس عروس هم احتیاج پیدا می کند. چه برای خرید چه برای کرایه.

لباس عروس را می توان از چند راه مختلف تهیه کرد. راهی که اغلب امروزه امتحان می شود، خرید لباس است. در کنار اینکه چه مقدار بودجه برای خرید لباس در نظر گرفته شده است، دقت به طراحی لباس هم شایان توجه است. اما گاهی، لباس های آماده نمی توانند نظر بعضی از مشتری های حساس و سخت پسند را به خود جلب کنند. چنین مشتریانی دو راه پیش روی خود دارند.

اول اینکه با صرف بودجه ی خوب، لباس دلخواه شان را سفارش داده و آن را خریداری نمایند و یا اینکه لباس دلخواه شان را به سایز متناسب خود سفارش داده و در نهایت پس از دوخت، همان لباس را از صاحب مزون کرایه کنند و تنها پول کرایه ی لباس را بپردازند.

 

مزون-لباس-عروس-۵

More مزون لباس عروس videos

 

نکته های ضروری برای کرایه ی لباس

با توجه به اینکه لباس کرایه شده،حکم امانت را در نزد عروس خانم دارد، بنابراین توجه به این مسائل ضروری به نظر می رسد.

-هر نوع آسیبی که، به لباس عروس کرایه شده وارد شود، مسولیت جبران خسارت بر عهده ی مشتری خواهد بود.

– حتما بعد از مراسم باید لباس را به خشکشویی برده و لباس را تمیز و مرتب تحویل مزون داد.

-مشتری پس از امانت لباس، حق تغییر دادن در ظاهر لباس را به هر شکلی که باشد ندارد.

-تاخیر در بازگرداند لباس مشمول هزینه ی دیرکرد خواهد بود.

پس اگر تصور می کنید که نمی توانید به خوبی از عهده ی نگهداری لباس برآیید، بهتر است به راه های دیگری برای تهیه ی لباس فکر کنید.

البته یادآوری این نکته نیز ضروری است که، خریداری لباس عروسی هم دردسرها و مشکلات خاص خودش را دارد. علاوه بر اینکه باید محل مناسبی برای نگهداری آن در نظر بگیرید؛ باید هزینه ی قابل توجهی هم برای خریداری آن بپردازید. با توجه به مخارج سرسام آور عروسی، صرف نظر کردن از خرید لباس، به لحاظ صرفه جویی کردن در هزینه ها عقلانی به نظر می رسد. عده ای معتقدند که اگر لباس عروس خریداری شده باشد، سالها بعد خاطره ی خوش عروسی در لباسی که به یادگار نگه داشته شده است، برای زوجین تداعی می شود. اما باید گفت، می توان چنین خاطره ی خوشی را با مرور دوباره ی عکس ها، فیلم ها و یادآوری خوشی های آن شب در ذهن زنده نگه داشت.

 

مزون-لباس-عروس-۶

لباس عروس.

 

چگونه بهترین مزون را انتخاب کنم؟

همواره انتخاب فروشگاه های معتبر، جهت خرید اقلام پر اهمیت، برای افراد دغدغه ایجاد می کند. در زمینه ی انتخاب بهترین مزون هم، به جای توجه به تبلیغات سطح شهر، بهتر است به تبلیغات دهانی توجه کرد. به این معنا که از دوستان و آشنایان پرس و جو کنید که کدام مزون را بر اساس فاکتورهای موجود به شما معرفی می کنند.

همچنین در انتخاب مزون باید علاوه بر کیفیت کاری که ارائه می شود، به وقت شناسی مسول مزون، برخود و لحن صمیمانه و محترمانه نیز توجه کرد.

 

مزون-لباس-عروس-۷

جدید ترین لباس های عروس، لباس نامزدی، لباس شب در خدمت …

 

مزون-لباس-عروس-۸

بهترین مزون لباس عروس در تهران / مزون لباس عروس ترکیه در تهران. مزون لباس عروس

جدیدترین لباس های عروس 2017 به همراه عکس از نماهای جلو و پشت لباس.
مزون لباس عروس،بهترین مزون های لباس عروس تهران،لیست مزون های لباس نامزدی در
تهران،مزون در تهران،مزون عروس در تهران،مزون لباس مجلسی در تهران،مزون لباس عروس در …
لباس عروس خاطره انگیز ترین لباسی است که هر دختر خانمی برتن میکند. لباس
برازنده و متناسب برای همیشه شما را در ذهن همه ثبت میکند .

 

 

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز